ELECTROMONTAJ S.A.
Activă
ELECTROMONTAJ S.A. (CUI 566) are sediul în Sector 4, București și a fost înființată în 1992. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 963 009 765 lei, un profit net de 71 748 465 lei, 1255 salariați (cifra de afaceri în 2024: 754 660 672 lei).
Date de identificare
| Nume | ELECTROMONTAJ S.A. |
|---|---|
| CUI | 566 |
| Nr. Reg. Com. | J1991001099407 |
| EUID | ROONRC.J1991001099407 |
| Data înființării | 1992-12-10 |
| Stare înregistrare | funcțiune |
Contact
| Județ | București |
|---|---|
| Localitate | Sector 4 |
| Sediu social | STR. G-ral Candiano Popescu, NR. 1, cod poștal 40581 |
| Telefon | +40 21 336 7593 |
| Site web |
Informații financiare
Cifra de afaceri (2025)
963 M RON+27.6%
vs 754.7 M RON (2024)
Profit net (2025)
71.7 M RON+92.1%
vs 37.4 M RON (2024)
Capitaluri proprii (2025)
721.9 M RON+9.2%
vs 661.1 M RON (2024)
Număr salariați (2025)
1255
An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Număr salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 963 009 765 | 71 748 465 | 673 685 972 | 634 481 629 | 839 579 866 | 721 925 165 | 1255 |
| 2024 | 754 660 672 | 37 356 392 | 472 024 225 | 599 168 074 | 590 558 707 | 661 137 769 | 1144 |
| 2023 | 672 667 937 | 38 284 340 | 380 363 430 | 486 641 047 | 513 548 156 | 570 038 259 | 1084 |
| 2022 | 441 853 688 | 13 114 096 | 181 839 922 | 371 520 821 | 286 253 877 | 446 779 142 | 1033 |
| 2021 | 355 672 040 | 22 622 265 | 118 712 621 | 316 287 865 | 261 302 965 | 433 993 956 | 1013 |
| 2020 | 280 048 814 | 14 125 214 | 110 926 038 | 299 576 092 | 234 239 181 | 412 420 627 | 1190 |
| 2019 | 238 806 664 | 404 459 | 83 556 407 | 335 945 817 | 169 610 943 | 413 809 908 | 1024 |
Sume în lei (RON), așa cum au fost depuse. Un zero poate însemna o valoare nedeclarată.
TVA și e-Factura
| Plătitor de TVA | Da (din 1993-07-01) |
|---|---|
| TVA la încasare | Nu |
| Plată defalcată TVA | Nu |
Perioade TVA
Plătitor de TVA
- De la
- 1993-07-01
- Până la
- În vigoare
Domeniu de activitate
196 alte activități autorizate
- 0510Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)Rev. 3
- 0520Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)Rev. 3
- 0710Extracția minereurilor feroaseRev. 3
- 0721Extracția minereurilor de uraniu și toriuRev. 3
- 0729Extracția altor minereuri metalifere neferoaseRev. 3
- 0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardezieiRev. 3
- 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 3
- 0891Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturaleRev. 3
Informații statistice
| Număr administratori | 5 |
|---|---|
| Număr persoane din conducere | 9 |
| Număr salariați | 1255 (2025) |
Persoane din conducere
- St–
- Ne–
- Gh–
- Bî–
- Do–
Numele persoanelor fizice nu sunt publicate aici.
Stări 2 stări
- din 2003-03-24ANAFfuncțiune
Arată detaliiAscunde detaliile
- Tip
- Stare
- Sursă
- ANAF
- Cod
- 1048
- Din
- 2003-03-24
- Observat la 2026-10-19ONRCînregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal
Arată detaliiAscunde detaliile
- Tip
- Stare
- Sursă
- ONRC
- Cod
- 2118
- Văzut în snapshot-ul din
- 2026-10-19
Firme recomandate 8 firme
| Nr. | Companie | Contact |
|---|---|---|
| 1 | FARMAVET S.A. BD. Dimitrie Pompeiu, NR. 9-9A, Iride Business Park. clădire Iride 19 · Sector 2, București | |
| 2 | FRIGOTEHNICA S.A. STR. Delea Veche, NR. 24, CORP A · Sector 2, București | |
| 3 | IMECO S.A. STR. GH. LAZAR, NR. 8A, ET.P, 1 · Sector 1, București | |
| 4 | IPROLAM S.A. STR. Negustori, NR. 23-25 · Sector 2, București | |
| 5 | BUCUR OBOR S.A. SOS. COLENTINA, NR. 2 · Sector 2, București | |
| 6 | ELECTROPROIECT S.A. SOS. Olteniței, NR. 107A, CORP C1. CAMERA 1121 · Sector 4, București | |
| 7 | CONFLUX S.A. STR. Sabinelor, NR. 8 · Sector 5, București | |
| 8 | AUTO MARCUS GRUP S.A. SOS. Pantelimon, NR. 450 · Sector 2, București |